Úvod > Aktuality

Štítky:

Nový rezervační systém Sportovního areálu Štěpánkovice

S radostí Vám přinášíme zprávu o spuštění nového rezervačního systému Sportovního areálu Štěpánkovice, který umožní jednodušší a pohodlnější objednávání sportovišť. Od 1.3.2023 mohou zájemci rezervovat kterékoli sportoviště z pohodlí svého domova.

Publikováno 25. 8. 2023 16:44

Návštěva Mendelova gymnázia v Opavě

Mendelovo gymnázium v Opavě umožnilo žákům devátých ročníků  z okolních škol účastnit se dvou vyučovacích hodin, konkrétně hodiny angličtiny a biologie.

Publikováno 25. 8. 2023 16:42

Matematická olympiáda

Úspěšně pokračujeme v Matematické olympiádě i letos…

Publikováno 25. 8. 2023 16:35

FBC Letka - Speciální náborové tréninky

Publikováno 25. 8. 2023 15:37

Celorepubliková chemická soutěž

Začátkem prosince se někteří deváťáci zúčastnili školního kola celorepublikové soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“. Z 11 soutěžících se na prvním místě umístil Martin Štědroň, na druhém místě Agáta Mührová a na třetím místě ukrajinská žákyně Sofia Shulga.

Publikováno 25. 8. 2023 15:36

Diplomy pro naše žáky od studentů SUŠ Ostrava

Studenti třetího ročníku Střední umělecké školy v Ostravě, oboru kresba a ilustrace navrhli a vytvořili originální sérii diplomů pro žáky naší školy. Při návrzích vycházeli ze soutěží a akcí, které naše škola pro žáky během školního roku pořádá.

Publikováno 25. 8. 2023 15:34

Školní soutěž v malování pomocí GPS

Publikováno 21. 8. 2023 9:41

Bezpečnostní uzamčení MŠ

V měsíci listopadu byl instalován bezpečnostní systém pro otevírání naší MŠ. Byla nainstalovaná videokamera příchozích osob do MŠ. Všichni příchozí si zazvoní přímo na třídu, kterou dítě navštěvuje a učitelka bzučákem otevře vstupní dveře. Z důvodu bezpečnosti vstupujte do MŠ jednotlivě. /IL/

Publikováno 20. 8. 2023 22:35

Čtenářský klub

Čtenářský klub působí na naší škole již 4. rokem včetně „covidové“ výluky, kdy probíhaly jeho schůzky on-line. Sdružuje mladé čtenáře z vyššího stupně a schůzky jsou 1x týdně odpoledne v knihovně. Náplní našich setkání je vždy vlastní četba, pak rozbor textů známých knih, informace o autorech a ilustrátorech. Často se věnujeme ústní lidové slovesnosti spojené s tradicemi a zvyky. Kromě samotné četby občas využíváme i audiotechniku, kterou má knihovna k dispozici.

Publikováno 20. 8. 2023 22:22

6. A třída na vánočních trzích v Opavě

Blíží se čas Vánoc. Odevšud zní koledy, domov voní cukrovím a celá rodina se schází. Vánoční atmosféru si společně jela užít i třída VI.A. Děti nasadily čepice, rukavice, oblékly zimní bundy a autobusem vyrazily na vánoční trhy do Opavy. Na Dolním náměstí navštívili tvořivé dílničky, kde si každý vyrobil svícen z přírodních materiálů. Ten svou vůní jehličí pak provoněl domovy všech zúčastněných dětí.

Publikováno 19. 8. 2023 10:40