Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Halloweenské koledování

Halloweenské koledování  1. říjen je den, kdy se tradičně oslavuje Halloween. Tento den se stal výjimečným i na naší škole. Jednotlivé třídy navštívili žáci devátého ročníku, kteří se převlékli do strašidelných kostýmů a přivedli tak své mladší spolužáky do světa Halloweenu.

V každé třídě proběhl krátký program, během něhož deváťáci vysvětlili, co to Halloween je, společně si s dětma zatančili a připravili si pro ně také klasické halloweenské hry jako Eyeball dig či Apple bobbing. Odvážní si tak mohli vyzkoušet vylovit jablko z vody ústy či hledat oční bulvu v míse obarvených špaget připomínajících krvavé červy.

Ale nejen žáci devátého ročníku se převlékli, všechny třídy byly na Halloween připraveny a žáci přišli do školy v různých kostýmech. Navíc také pilně v hodinách anglického jazyka trénovali tematický zaměřený jazykolam, který s chutí všichni předvedli.  

Odměnou za jejich aktivní účast byly stylové halloweenské muffiny, které pocházely z dílny naší školní kuchyně. Tato sladká překvapení všechny děti potěšila.

Halloweenské koledování bylo skvělou příležitostí k propojení vzdělávání s radostí a tradicí. Děti si odnesly nové dovednosti a krásné vzpomínky.

Tímto děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto úžasného dne, a těšíme se na další takové akce ve škole. Halloween nás nejen přiblížil ke kouzelnému světu strašidel, ale také k sobě navzájem.