Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výlet šesťáků do Ostravy

Výlet šesťáků do OstravyDatum konání:
21.6.2024

Dne 21. 6. 2024 se setkaly třídy 6. A a 6. B v 8:50 před základní školou ve Štěpánkovicích. Poté následoval odjezd do Ostravy – Dolních Vítkovic. Po příjezdu jsme se vydali navštívit Velký svět techniky, kde byla možnost podívat se na to, jak žijí různá zvířata, co vše se nachází ve vesmíru a informace o lidském těle. Mohli jsme si také vyzkoušet, jak je na tom naše fyzička, díky různým přístrojům. Vyzkoušeli jsme si dokonce, jak nejednoduchý život mají hendikepovaní lidé, třeba pohyb na invalidním (bez elektrického pohonu) vozíku nebo jsme si mohli vyzkoušet brýle na zakrytí očí – možnost vyzkoušení běžného života zrakově postižených. V 11:00 nás čekala dobrovolná ohnivá show, kde jsme mohli vidět pár skvělých ohnivých kousků. Po menší návštěvě bufetu a posezení s konzumací domácích řízků, jsme se v 13:00 hodin vydali na prohlídku pecí. Nejprve nám průvodci ukázali a popsali pece a potrubí zvenčí, poté následovala odvážná exkurze na vyhlídkovou věž Bolt Tower (78 m vysoká věž), ze které byl nádherný výhled na Ostravu. Po vyhlídkové věži nám průvodci ukázali vysokou pec, řídicí místnost a dokonce si mohli i sáhnou na oblečení, které nosili dřívější dělníci, nebo ovládání přístrojů v řídící místnosti. Po krásné prohlídce jsme se šli osvěžit dobrou zmrzlinou a už zbývala jen cesta domů, která ubíhala rychle díky zpěvu různých písniček. Okolo 16:00 jsme se vrátili k základní škole ve Štěpánkovicích. Tímto skončil náš celodenní páteční výlet.
Za 6. třídy:
Barbora Tietzová (6. B) a Markéta Mušíková (6. B)