Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výlet třídy VII.A do Starého Jičína

Výlet třídy VII.A do Starého JičínaDatum konání:
25.6.2024
Datum ukončení:
26.6.2024

Dne 25. června se naše třída VII.A vydala na nezapomenutelný výlet do Starého Jičína, kde jsme navštívili zříceninu Starojíckého hradu. Celý výlet byl plný dobrodružství, krásné přírody a historických zážitků.

Náš den začal brzy ráno, kdy jsme vyrazili autobusem do Opavy. Zde jsme přestoupili na Elephanta, který nás pohodlně dopravil do Ostravy. Následně jsme pokračovali Leo Expressem až do Suchdolu nad Odrou. Odtud jsme se vydali na pěší túru, která nás vedla krásnou krajinou směrem k cíli naší cesty – zřícenině hradu Starý Jičín.

Cestou jsme se zastavili na výtečný oběd v restauraci U Bříz v Bernarticích nad Odrou. Oběd byl skvělý a posílil nás na další cestu. Po vydatném jídle jsme opět nasadili batohy a pokračovali v našem putování.

Naše túra měřila zhruba 10 kilometrů a i přes teplé počasí jsme se všichni těšili na to, až dorazíme. Cestou jsme se osvěžili v místní hasičské nádrži, která slouží také jako koupaliště. Toto osvěžení bylo více než vítané a dodalo nám sílu na poslední úsek cesty.

Když se před námi konečně objevil hrad, byli jsme nadšení. Na místě nás přivítal pan kastelán Arnošt, který pro nás připravil bohatý program. Vyzkoušeli jsme si střelbu z luku, zakoupili suvenýry a pořídili spoustu fotek v troskách hradu při západu slunce. Večer jsme opékali špekáčky a poslouchali strašidelné historky u táboráku.

Po náročném dni jsme ulehli do spacáků v hradní věži. Bylo to jedinečné zážitkové spaní, které jsme si všichni užili. Ráno nás čekaly koblížky a čaj, což byla skvělá sladká snídaně, která nám dodala energii na cestu zpět.

Po snídani jsme se vydali zpět na vlak do Suchdolu nad Odrou a poté jsme se stejnou trasou vrátili domů. Celý výlet byl plný úžasných zážitků, které si budeme dlouho pamatovat. Už se těšíme na další společná dobrodružství!