Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Cykloturistika VIII. ročníku

Cykloturistika VIII. ročníkuDatum konání:
19.6.2024
Datum ukončení:
20.6.2024

Cykloturistika VIII. ročníku – 19. a 20. 6.

 

Celý náš výlet začal tím, že jsme se celá třída sešla před školou, společně s panem učitelem Pavláskem a jeho synem Ondrou. Rozdělili jsme se do dvou skupin na holky a kluky a vydali jsme se na cestu na Svobodu, kde nás čekal pan školník, kterému jsme dali věci na odlehčení našich batůžků a vydali jsme se přes Nový Dvůr na cyklostezku vedoucí z Kravař do Zábřehu. Dojeli jsme do štěrkovny v Zábřehu, kde jsme si chvilku odpočinuli a jeli jsme do Smolkova do Tempa, kde si každý koupil nějakou dobrůtku. Poté jsme se vrátili k štěrkovně, kde jsme se vyčvachtali a mohli jsme odpočatí dojet na bývalou vojenskou rozhlednu, odkud jsme se vydali na Křeménky. Tam jsme si užili nádherný výhled a jelikož nám bylo fakt, fakt horko, tak jsme jeli na zmrzku do Bolatic. Poté co jsme si vychutnali bezvadnou zmrzlinu jsme jeli zpátky do školy na oběd. Ve škole jsme vstřícně dostali od pana školníka klíče ke sprchám, takže jsme se mohli osprchovat a zase svěží vyrazit na Svobodu, kde jsme postavili stany u udělali jsme si stanové městečko. Náš volný čas jsme využili hraním různých společných her. Když jsme všichni byli důkladně odpočatí šli jsme se projít do lesa, abychom trochu protáhli naše nohy. Procházka v lese byla krásná ale na neštěstí nás zastihla obrovská bouřka, takže jsme se museli jít schovat. To nám ale náladu nezkazilo, zahráli jsme si totiž společně hry a užili jsme si srandu. Zanedlouho přestalo pršet a my jsme mohli jít zase do našeho stanového městečka. Zahráli jsme si schovku ve tmě a šli jsme si lehnout. Ráno jsme se probudili do krásného dne a šli jsme na úžasnou snídani z hasičárny, za kterou moc děkujeme. Po snídani jsme zbalili stany a jeli jsme do Chlebičova omrknout zdejší rybník. Cesta byla pěkně bahnitá a vypadali jsme všichni jak bravci. Po náročném bahnitém terénu jsme se jeli občerstvit do Oldřišovské Hrušky. Po svačince jsme jeli do Hněvošic, kde jsme zdolali náročný kopec. Pak jsme jeli přes Vrbku a Svobodu zpátky do naší oblíbené školy, kde jsme měli oběd, a konec našeho výletu. Moc děkujeme panu učiteli za to, jak krásně to pro nás všechno připravil, výlet jsme si moc užili a doufáme že budeme mít možnost zažít zase někdy něco podobného.

    Radim Sněhota :), Martina Niessnerová :)