Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výlet druhých tříd do ZOO v Ostravě

Výlet druhých tříd do ZOO v OstravěDatum konání:
13.6.2024

Výlet druhých tříd do ZOO v Ostravě

Ve čtvrtek 13. června jsme se s druháky sešli před školou, abychom autobusem vyrazili do Ostravy. Čekala nás návštěva ZOO. Už před zoologickou zahradou bylo vidět spoustu školáků z různých škol a školek.

Prohlídku jsme začali u plameňáků. Dále jsme se vydali k dětskému hřišti, kde nás čekaly prolézačky, houpačky a skluzavky. Všichni jsme si je náramně užili a vyrazili jsme do části „Na statku“ Tam jsme viděli husy, prasata, králíky a další zvířata. Využili jsme možnost vstoupit do výběhu ke kozám a ovečkám. Ty jsme krmili granulemi, které jsme zakoupili ve speciálních automatech.

Dále jsme si prohlédli opice, lvy, hrochy… a směřovali k Pavilonu afrických zvířat, kde jsme měli objednaný výukový program. Zkušená lektorka nám vyprávěla různé zajímavosti ze života žiraf, hrochů, zeber, antilop, pštrosů. Nechyběly záludné otázky ani zajímavé ukázky. Děti si mohly vzít do ruky a zblízka prohlédnout zub hrocha, roh antilopy či peří pštrosa.

Na závěr naší prohlídky ZOO jsme se občerstvili a nakoupili si suvenýry.

Počasí nám přálo a výlet se nám moc líbil.

Mgr. Jana Smolková, Mgr. Gabriela Langrová