Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Merkur - „Stavíš, stavím, stavíme“

Merkur - „Stavíš, stavím, stavíme“Datum konání:
12.6.2024

„Stavíš, stavím, stavíme.“

Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě pořádá každoročně pro žáky základních škol soutěž „Stavíš, stavím, stavíme“ ve stavění se stavebnicemi Merkur. Akce proběhla ve středu 12. června 2024 a naši žáci byli při tom.

Soutěžilo 20 tří-členných týmů sestavených z žáků  6.–8. tříd s technickými předpoklady. Každá základní škola mohla do soutěže přihlásit maximálně 1 tým. Týmy soutěžily ve stavění zadaného modelu ze stavebnice Merkur. Každá zúčastněná škola obdržela dárek od společnosti OSTROJ a.s.  v podobě velké stavebnice Merkur. Naši školu reprezentovali chlapci z 8.ročníku – Matěj Svačina, Antonín Štědroň a Radim Sněhota. Chlapci se sice  umístili na krásném 9. místě.

Gratulujeme.