Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vyjmenovaná slova ve III. A

Vyjmenovaná slova ve III. AV rámci procvičování vyjmenovaných slov jsme si ve třídě III. A zahráli. Každá skupinka měla vymyslet příběh, ve kterém použije co možná nejvíce vyjmenovaných slov po B, L, M, P.  A zde jsou dva nejlepší příběhy. Posuďte sami, jak se to dětem povedlo J

O princezně

 Byla jednou jedna princezna, která žila v Bydžově. Neustále se čepýřila a měla jednu hroznou vlastnost – byla pyšná. Měla moc ráda bylinkový čaj a býčí zápasy, na které se chodila dívat. Pak strašně vzlykala, protože nevyhrál její favorit – princ Přibyslav. Po závodech jela domů do svého zámku na kobyle. Cestou kolem lesa slyšela mývala a v jeskyni zahlédla netopýra.

autoři: Zdeněk Hrdlička, Michal Halfar, Štěpán Lhotský, Sebastien Kurka

Velké dobrodružství

Bydlíme v Přibyslavi, v bytě, který má moderní nábytek. Blízko našeho bytu je jeskyně s netopýrem a máme také hezký statek s dobytkem. Žije na něm kobyla, býk a v trávě se plazí hlemýžď. V létě často slyšíme bzučet hmyz. V lese jsme viděli slepýše. Po cestě domů z lesa jsem zaklopýtla o kámen a narazila jsem si lýtko. Večer jsem si lehla do postele a přitulila se k plyšovému mývalovi a můj lysý tatínek mi přečetl  pohádku O myšce a pyšné princezně. Já jsem pak z toho trošku vzlykala. Druhý den jsme šli do mlýna a koukali se, jak se vyrábí mouka. Na stromě seděla straka se třpytivým prstenem. Cestou domů jsme po cestě smýkali dřevo. Maminka mi večer uvařila bylinkový čaj, a pak umyla nádobí.

Autoři: Julie Nevřelová, Valentýna Benková, Charlotte Krištofová, Laura Kurková