Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Scénky v nářečí - 20. března 2023

Scénky v nářečí - 20. března 2023Když jsme letos ve Čtenářském klubu četli pohádky v nářečí štěpánkovického lidového vypravěče Josefa Smolky, zalíbily se nám veselé historky natolik, že jsme se rozhodli nacvičit dvě scénky z venkovského života  v nářečí. Jedna se odehrává během adventu,  má název „Do Betlema“ a mohli jste ji zhlédnout  v programu školního vánočního koncertu v prosinci loňského roku. Druhá s názvem „Vesele“ představuje obrázek ze slavnostní rodinné události a chystáme ji pro 1. ročník přehlídky „Prajzské svovíčkohraní“ v ZŠ Sudice. Obě scénky jsme teď měli možnost předvést v pondělí 20.3.2023 v naší knihovně občanům, kteří se zde sešli na předvelikonoční besedě. Doufáme, že jsme je svým vystoupením pobavili a přispěli tak k jarní veselé náladě.

Děkujeme členům Čtenářského klubu a také paním knihovnicím.

Mgr. Magda Stříbná