Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Turistický kurz - Tauplitzalm, Bad Mitterndorf (Rakousko)

Turistický kurz - Tauplitzalm, Bad Mitterndorf (Rakousko)Datum konání:
11.6.2024

Malebnou krajinu obklopenou zasněženými štíty hor navštívili žáci vyššího stupně. Tento výlet poskytl dětem jedinečnou příležitost prozkoumat krásy přírody a získat nové zážitky.

V pondělí 10. června brzy ráno se před školou sešla skupina 28 žáků, kteří se již nemohli dočkat toho, aby mohli vyrazit vstříc horskému dobrodružství. Po dlouhé cestě autobusem dorazili na místo a ubytovali se v horském hotelu Hausalpin. Po krátkém odpočinku se žáci vydali za prvním dobrodružstvím – výstup na horu Lawinenestein, která se nachází v nadmořské výšce 1965 m.n.m. Děti prokázaly obdivuhodnou odhodlanost a společnými silami zdolaly náročný terén. Odměnou se jim staly nádherné výhledy na okolní krajinu.

Druhý den žáky čekala celodenní túra po náhorní plošině Tauplitzalm. Trasa, která svým klidem a krásou ohromila všechny účastníky, vedla kolem šesti horských jezer. Děti se během této cesty nejen kochaly přírodou, ale také se učily orientovat v terénu a spolupracovat ve skupině.

Ve středu výletníci autobusem sjeli do malebného městečka Tauplitz, odkud se vydali k místním vodopádům. Síla vodopádů všechny ohromila.

Poslední den se výletníci rozloučili s rakouskými Alpami a vydali se na cestu zpět. Pobyt byl pro všechny skvělou zábavou, příležitostí k osobnímu růstu a posílení týmového ducha.

Tento výlet zůstane dlouho v paměti všech zúčastněných. Celé skvělé partě patří velké díky a už teď plánují další dobrodružství, která společně podniknou!