Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Soutěž v recitaci - 9. února 2023

Soutěž v recitaci - 9. února 2023Datum konání:
9.2.2023

Letošní ročník tradiční recitační soutěže  se uskutečnil v krásném prostředí knihovny ve čtvrtek  9.2.2023.  Prostor určený čtenářům byl tentokrát zaplněn nejen 35 účastníky soutěže, ale i jejich spolužáky, kamarády a potěšitelná byla i přítomnost některých rodičů. Recitátoři byli rozděleni do čtyř kategorií. Nejpočetnější skupinu po 24 žácích tvořila 1. a 2. kategorie dětí od 2.- 5. ročníků.  Ve dvou zbývajících kategoriích žáků 6. – 9. tříd vystupovalo sice  jen  11 soutěžících, ale jejich texty byly delší a složitější. Všichni recitátoři byli odměněni pochvalou, sladkostí a pamětním listem, vítězové získali diplom a drobné ceny. Pro porotu, složenou ze čtyř členů, mnohdy nebylo vůbec snadné rozhodnout, který z přednášejících je ten nejlepší, proto ve více případech udělila dvě první nebo druhá   místa.  Žáci, kteří získali 1. a 2. místo, nás budou reprezentovat v okrskovém kole v Kravařích v pondělí 20.2.2023.

A kteří to jsou?

V I. kategorii žáci 2.- 3. tříd

Johanka Herudková , Jonáš Kaňovský, David Lichý, Charlotta Krištofová 

Kristýna Lila Salavová – 3. místo

Ve II. kategorii žáci 4.- 5. tříd

Jakub Rycka, Klára Tesárková, Barbora Tietzová  

Petr Skuplík– 3. místo

Ve III. kategorii žáci 6.-7. tříd Matěj Svačina

Sofie Kurková – 3. místo

Ve IV. kategorii žáci 8.- 9. tříd Adéla Stuchlíková, Nela Černá, Klára Vehovská, Natálie Žůrková  

Vanda Kesková – 3. místo

Všem odvážným recitátorům moc děkujeme, vítězům blahopřejeme.

Mgr. Magda Stříbná