Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Palestina má talent

Palestina má talentDatum konání:
10.2.2023

V pátek 10. února se na naší základní škole uskutečnil první ročník soutěže Palestina má talent v rámci zábavného odpoledne pro vyšší stupeň. Celá akce začala v 16 hodin ve velké tělocvičně, kde všechny nedočkavé diváky přivítali moderátoři David Gránský v podání Davida Hanzlíka a Jasmína Alagič Vrbovská v podání Pavly Smažíkové z 9. ročníku. Tato úžasná moderátorská dvojice byla doplněna hvězdou porotou, která komentovala výkony všech vystupujících. V porotě zasedli Jakub Prachař (Mgr. Marek Moravec), Diana Mórová (Mgr. Lucie Gilarová), Marta Jandová (Mgr. Aneta Lorencová) a Jaro Slávik (Mgr. Josef Mitoraj).

Parádní show započalo taneční vystoupení Pavly Smažíkové a Sylvy Šánové v rytmu písně Play with fire. Následně všechny okouzlila svým úchvatným vystoupením mažoretka Sára Königová ze 7. třídy. Ta už dva roky pilně trénuje ve skupině mažoretek a zúčastnila se mistrovství ČR a mistrovství Evropy. Další perfektně připravené taneční číslo předvedla děvčata ze třídy 6.A. Eliška, Ester, Apolenka a Sabi se dlouho připravovaly, aby předvedly tak bezchybný výkon. Při písni Animals Martina Garrixe se všem na chvilku tajil dech, protože chlapci z 6.A - Marek Halfar, Lukáš Gratza a Adam Malohlava se rozhodli nám ukázat kousek moderní gymnastiky. Kluci předvedli hvězdy, kotouly letmo či stojky, prostě parkour jak má být. Fyzicky náročnější vystoupení pokračovala Klárou Vehovskou a její dance group. Klára všechny oslnila svým zpěvem, který byl doplněn tanečním výkonem Vandy, Aničky, Julie a Simony. Po této divoké jízdě byl čas se trošku zklidnit a o to se postarala děvčata Julie Hartošová z 6.A a Alžběta Kubínová z 6.B, která nádherně zazpívala píseň Srdce nehasnou s hudebním doprovodem na příčnou flétnu. Byl to vskutku neopakovatelný zážitek. V klidnějším duchu se neslo i následující pěvecké vystoupení Dominiky Nowické a Františka Tomíčka z 6.A. Pěvecké duo mělo v obecenstvu vlastní fanclub složený ze spolužáků, který je podpořil krátkou básničkou a vyrobenými transparenty. Večer završilo vystoupení dívek Agáty Mührové a Natálie Žůrkové z 9. ročníku, které velice odvážně ve svém vystoupení spojily tanec a zpěv. Shut up and dance holky bravurně zvládly a pak už následovala pauza vyhrazená k bodování.

Každý divák měl možnost vhodit dva hlasy kterémukoliv z účinkujících. Navíc každý z porotců měl k dispozici pět hlasů tzv. golden buzzer, které mohl vhodit pouze jednomu z účastníků. Po sečtení hlasů bylo vyhlášeno konečné pořadí a každý vystupující obdržel malou pozornost.

Konečné pořadí:

  1. Sára Königová (VII. třída)
  2. Klára Vehovská (IX. Třída) a dance group - Vanda Kesková (IX. třída), Anička Vitásková (VIII.B), Julie Ratajová (VIII.B) a Simona Nevřelová
  3. Tančení skupina Drbny z VI.A- Eliška Orlová, Apolena Harasimová, Sabine Beinhauerová a Ester Kubíková

Večer se velice vydařil a ukázal nám, kolik talentovaných dětí naše škola má. Všem zúčastněným žákům, pedagogům i divákům patří velké dík a doufáme, že další ročník přinese další úžasné výkony!

Mgr. Petra Lichá