Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Školní výlet IV. A

Školní výlet IV. ADatum konání:
18.6.2024

Školní výlet IV. A

Ráno jsme odjeli od školy do Bartošovic na záchrannou stanici, kde se odvážejí zvířata, která jsou např. poraněna elektrickým proudem nebo pokousaná ( vydra říční, výr, kavky, orel, čápi, malí netopýři apod.). Viděli jsme tam mnoho zvířat a hlavně jsme se dozvěděli, co smíme a naopak nesmíme dělat.

Pak jsme jeli do Starého Jičína na náměstí a odtud jsme se pěšky vydali lesem na naši nejstarší zříceninu v ČR  - Starý Jičín. Zříceninou nás provázel pan kastelán, díky kterému jsme se více dozvěděli o historii a také jsme viděli původní maketu hradu, jehož střecha byla povodní a vichřicí zničena. Původní hrad měl tři nádvoří, tři vstupní brány a rovněž tři hlavní věže. Viděli jsme na vlastní oči mučící středověké nástroje, které si někteří z nás také mohli na vlastní kůži vyzkoušet, a určitě to nebylo v tehdejší době nic příjemného. Zároveň jsme se dozvěděli o dvou pověstech, které se pojí s tímto hradem – o Ďáblovi, který se zamiloval do krásné princezny a O Bílé paní, která zachránila malou dívku před padající zdí.

Na závěr jsme si mohli koupit v hradní věži náramky z kamenů, praky, upomínkové magnetky a jiné suvenýry.

Všechny zážitky, které jsme ten den prožili, za tu hodinovou cestu autobusem stály.

Za třídu IV.A Laura Kurková, Charlotta Krištofová a zbytek třídy