Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Školní výlet do Kroměříže tříd 5. A a 5. B

Školní výlet do Kroměříže tříd 5. A a 5. BDatum konání:
6.6.2023

Dne 6. 6. jsme jeli třídy 5. A a 5. B  na výlet do Kroměříže. V 7:00 jsme odjížděli směr Kroměříž. Po příjezdu jsme šli na náměstí a měli jsme krátkou přestávku na svačinku.

První zastávka: Zrcadlové bludiště

Naše první zastávka bylo zrcadlové bludiště, kde jsme se mohli vyfotit u různých typů zrcadel. Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny, které šly každé do jiného patra. Byly zde dva druhy zrcadlových bludišť.

Druhá zastávka: Květná zahrada

Po příchodu každá skupině byla přidělena jedna průvodkyně. Dozvěděli jsme se mnoho informací o zahradě: zahrada je stará 350 let a moc se od té doby nezměnila. Zjistili jsme, jak fungovala fontána dříve. A také, že místní zde pěstovali pomeranče, citróny a limetky a přes zimu tam stavěli velký skleník, ve kterém se topilo a na jaře ho opět rozložili.

Třetí zastávka: Filmové muzeum

Ve filmovém muzeu jsme viděli různé sochy a postavičky. Byly zde postavičky z různých filmů, jako Avatar, Spiderman, Wonder Woman, Terminátor, Harry Potter atd. Figurky a sochy měly hodnotu od 2 000 Kč do 400 000 Kč. Byly zde také k vidění suvenýry, které jsme si mohli zakoupit.

Za pátý ročník: Zina Drastíková a Markéta Mušíková