Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > „Na Prajzske je fajně“ aneb výlet Čtenářského klubu

„Na Prajzske je fajně“ aneb výlet Čtenářského klubuDatum konání:
5.6.2023

Letos jsme se v rámci klubové činnosti hojně věnovali našemu hlučínskému nářečí, a proto  jsme navštívili v pondělí 5.6. 2023  Muzeum Hlučínska v Hlučíně. Všichni jsme si uvědomili, že Hlučín je sice mnohem menší než Opava, ale má nezaměnitelnou atmosféru, zvláště náměstí s renesanční radnicí, okolními domy a zbytky středověkých hradeb.  První část exkurze jsme strávili v Městské knihovně.  Milá paní knihovnice pro nás připravila ukázky z knih regionálních autorů a krátký  literární kvíz. V Muzeu Hlučínska, jež  sídlí stejně jako knihovna v místním zámku, jsme zhlédli novou expozici s názvem „Fotoateliér Zagora“. Všichni známe krásné písničky Hanky Zagorové, jež byla vnučkou majitele hlučínského fotoateliéru založeného již před 1. světovou válkou. Výstava obsahovala nejen dobové fotografie, ale i fotografické přístroje. V rámci expozice jsme se účastnili interaktivní výuky, která nám pomohla nahlédnout prostřednictvím fotografií do života lidí žijících dávno před námi, což nás velmi bavilo. Pak už nám jen zbývalo koupit si zmrzlinu a rozličné dobrůtky a s pocitem smysluplně  stráveného času odjet domů.Děkuji všem letošním členům

Čtenářského klubu, zvláště děvčatům z 9. ročníku, také paním knihovnicím, za aktivní četbu knih a krásnou spolupráci.

Mgr. Magda Stříbná