Úvod > Aktuality > Opavský skřivánek - 20. února 2023

Opavský skřivánek - 20. února 2023

20.2.2023

20.2.2023 proběhlo na naší škole základní kolo soutěže v lidové písni „Opavský skřivánek“. Přes 45 soutěžících se utkalo v pěti kategoriích.

V 1.kategorii soutěžilo 8 dětí z MŠ a 6 prvňáčků. 1.místo si vyzpíval Tomáš Dostál z 1.B třídy, 2. místo si vybojovala děvčata z MŠ Barbora Jurdičová a Veronika Tomíčková. 3.místo si odnesla Viktorie Badziurová z 1.B třídy.

Ve 2. kategorii zvítězila Laura Kurková z 3.A třídy, 2.místo patřilo Natálii Malohlavové ze 3.B třídy a 3.příčku obsadil Václav Wollný z 3.B třídy. 1.místo ve 3.kategorii vyzpívala Nela Hahnová ze 4.A třídy, Robin Dostál ze 4.A se umístil na 2.místě a 3.místo si vyzpívala Gabriela Kalusová ze 4.A třídy.

Tři soutěžící ze 4.kategorie zastihla nemoc, tak Apolena Harasimová ze 6.A a František Toníček ze 6.B, kteří podali stejný výkon se umístili na 1.místě.

Úžasný výkon podaly děvčata z 9.třídy. Klára Vehovská si vyzpívala postup v sólo zpěvu a poté s děvčaty Agátou Mührovou a Vandou Keskovou nám zazpívaly trojhlas.

Porotě tvořené z Mgr. A.Antlové, Mgr. J.Smolkové a S.Lackové se výkon velmi líbil, a proto doporučila postup do opavského kola. Věříme, že naši školu budou velmi pěkně reprezentovat

Sylva Lacková