Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Lyžařský kurz 2023

Lyžařský kurz 2023Datum konání:
13.2.2023
Datum ukončení:
17.2.2023

Od pondělí 13. února do pátku 17. února se konal ve ski areálu Hrubá Voda lyžařský výcvik.

V pondělí se žáci 7. a 8. ročníku sešli v 7:45 u školy společně s učiteli Jakubem Chřibkem, Markem Moravcem, Michaelem Pavláskem a Kamilou Šoltysovou. Do půl hodiny jsme natěšeně vyrazili směr Hrubá Voda. Po dlouhé cestě autobusem nás čekala  kilometrová procházka k resortu. Pan učitel Chřibek nám poté rozdal karty k chatkám a zabydleli jsme se. Poté následoval výborný oběd a polední klid. Odpoledne jsme vyrazili lyžovat. Po lyžování jsme měli chvíli volna a poté večeři s večerním programem. První den si připravilo program 1. družstvo od paní učitelky Šoltysové. Připravili si pro nás pokličku a scénky z pohádek. Po programu následoval večerní klid a v 10:00 večerka.

V úterý jsme lyžovali ráno i odpoledne, počasí nám přálo. Po lyžování bylo opět chvilku volna a poté večeře a večerní program připraven 2. družstvem od pana učitele Chřibka. Hráli jsme šáteček, židličky a pokličku.

Ve středu jsme lyžovali pouze ráno a odpoledne jsme v rámci odpočinku vyrazili na procházku. Večer si pro nás připravilo program 3. družstvo od pana učitele Pavláska. Hráli jsme papání čokolády, městečko Palermo a hru s názvem Výlet do hor.

Ve čtvrtek opět ráno proběhlo lyžování a odpoledne se uskutečnil závod ve slalomu.

Na stupně vítězů se dostali:

Holky:

  1. Martina Niessnerová
  2. Adéla Schreierová
  3. Kateřina Mušíková

Kluci:

  1. Lukáš Stuchlík
  2. Oldřich Galeja
  3. Antonín Štědroň

Večer si pro nás připravilo program 4. družstvo od pana učitele Moravce. Hráli jsme pantomimu a městečko Palermo. Poslední večer jsme se všichni smutně připravovali na následující den a odjezd domů.

V pátek nás čekala poslední lyžovačka, kterou jsme si užili i přes špatné počasí. Proto jsme se na svahu radši nepouštěli do větších akcí, ale našli se i jedinci, kteří sjeli bez problému černou sjezdovku. Po obědě jsme měli pouze půl hodiny na sbalení věcí. Byla to výzva. Ve 2 hodiny jsme šli k autobusu a jakmile jsme přišli, vyrazili jsme směr Štěpánkovice. Někteří byli po náročném týdnu unavení a usnuli hned v autobuse.

Chtěli bychom poděkovat panu učiteli Chřibkovi, který lyžařský výcvik organizoval a také všem vedoucím, kteří nám pomohli se zdokonalit, a také některé naučit lyžovat.

Anna Vitásková, Kateřina Mušíková, žákyně 8.ročníku