Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Okresní finále v atletickém čtyřboji - 15. května 2023

Okresní finále v atletickém čtyřboji - 15. května 2023Datum konání:
15.5.2023

V pondělí 15. května jsme se podruhé vypravili na atletické závody na Tyršův stadion v Opavě. Tentokrát se jednalo o okresní finále atletického čtyřboje pro žáky starší kategorie. Bylo pozváno celkem 14 nejlepších družstev z celého okresu Opava. Pětičlenná družstva čtyřbojařů soutěžila v běhu na 60 m, 800 m, 1000 m, ve skoku do výšky, ve skoku do dálky, v hodu kriketovým míčkem a ve vrhu koulí. I přes deštivé počasí se naši chlapci nevzdali. Od samého začátku soutěže se drželi v čele a po závěrečném běhu na 1000 m obsadili celkové 3. místo. A to není vše. Jan Pistorius se umístil mezi TOP 10 jednotlivců a Jan Neudörfler byl vyhlášen nejlepším čtyřbojařem dne. Tým chlapců v sestavě Jan Neudörfler, Jan Pistorius, Štěpán Vendelín, David Nevřela a Michal Tomíček tak vylepšil své 5. místo z Poháru rozhlasu na vynikající 3. místo a byl oceněn potleskem, medailemi, diplomem a pohárem.

Dívkám nepřálo proměnlivé počasí a po celý den zaostávaly za svými výsledky z Poháru rozhlasu. Přesto se statečně držely a tým dívek v sestavě Kateřina Mušíková, Elen Bajtlová, Anna Vitásková, Eva Oberherrová a Agáta Mührová vylepšil své 11. místo z Poháru rozhlasu na konečné skvělé 10. místo. Věřím, že příští rok to bude ještě lepší. <pRád bych poděkoval všem našim závodníkům za jejich bojovnost, vzorné chování a skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Martin Večerek