Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Okresní finále Poháru rozhlasu - 4. května 2023

Okresní finále Poháru rozhlasu - 4. května 2023Datum konání:
4.5.2023

Dne 4. května 2023 se v Opavě konalo okresní finále Poháru rozhlasu staršího žactva v atletických disciplínách. Naši školu reprezentovalo 8 dívek a 8 chlapců z 8. a 9. ročníku. Soutěž družstev probíhala v běhu na 60 m, 800 m, 1500 m, štafetě 4 x 60 m, ve skoku do dálky, ve skoku do výšky a ve vrhu koulí. Pokud nám to počasí dovolilo, využili jsme každou chvilku, abychom se co nejlépe na tuto soutěž po zimní přestávce připravili. Odjeli jsme s převážnou většinou osmáků, abychom nasbírali cenné zkušenosti. Mezi patnácti školami z okresu Opava jsme se rozhodně neztratili. Chlapci obsadili pěkné 5. místo a dívky 11. místo. Naši žáci nejen získali cenné zkušenosti, ale také dosáhli na několik osobních rekordů a krásných umístění v kategorii jednotlivců.

Jan Neudörfler - 1. místo v běhu na 1500 m (48 závodníků)
Elen Bajtlová - 1. místo v běhu na 60 m (45 závodnic)
Jan Pistorius - 4. místo ve skoku do výšky (40 závodníků)
Jan Neudörfler - 4. místo ve skoku do dálky (45 závodníků)
Štafeta chlapců 4 x 60 m - 4. místo (25 štafet) 
Jan Pistorius - 9. místo v běhu na 60 m (45 závodníků)

Po závodě vládla v celém týmu spokojenost a odhodlání zabojovat v příštím roce o ještě lepší umístění. Toto odhodlání určitě podpoříme pravidelným tréninkem a vhodnou přípravou v našem novém sportovním areálu, který nám konečně umožní kvalitní přípravu v konkurenčních podmínkách.

Pochvalu za vzornou reprezentaci školy si zaslouží: Neudörfler, Jan Pistorius, Štěpán Vendelín, David Nevřela, Michael Tomíček, Filip Mac, David Hanzlík, Martin Štědroň, Elen Bajtlová, Agáta Mührová, Anna Vitásková, Kateřina Mušíková, Hana Šumberová, Barbora Nováková, Nela Černá a Eva Oberherrová.

Mgr. Martin Večerek