Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Okresní finále McDonald's Cupu - 2. května 2023

Okresní finále McDonald's Cupu - 2. května 2023Datum konání:
2.5.2023

V úterý 2. 5. 2023 se naši žáci 4. a 5. tříd zúčastnili okresního finále fotbalového McDonald’s cupu. Turnaj se uskutečnil na umělé trávě v Kylešovicích a nominováni byli vítězové okrskových kol. Celkově se do Kylešovic sjelo 9 škol z celého okresu.

Družstva byla rozdělena do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Následně první dvě družstva postoupila do semifinálových bojů, kde se utkala s dvěma vítěznými družstvy z vedlejší skupiny. Naše škola byla nalosována do skupiny se ZŠ Kobeřice, ZŠ Englišova Opava a ZŠ M. Tyrše Hlučín.

Celou základní skupinou jsme prošli bez ztráty jediného bodu, kdy jsme postupně porazili Hlučín 2:1, Kobeřice 2:1 a ZŠ Englišovu 4:2. V semifinále jsme po dominantním výkonu porazili ZŠ E. Beneše 7:3 a mohli jsme se těšit na finále, kde nás čekal favorit celého turnaje ZŠ Kylešovice. Ve vyrovnaném a divácky atraktivním zápase nakonec naši kluci odešli s porážkou  6:3. Přesto, že jsme nakonec skončili těsně pod vrcholem, tak kluci mohou být na své výkony právem hrdí, o čemž mimo jiné svědčí také to, že ve finálovém zápase dlouho zatápěli favoritovi celého turnaje a škole, která se na výchovu mladých fotbalistů specializuje.


Závěrem je třeba zmínit, že konečné druhé místo v rámci celého okresu je mimořádným úspěchem a věřím, že tihle kluci ještě neřekli své poslední slovo. Také je třeba poděkovat nejen hráčům, ale i rodičům a především fotbalovým trenérům, kteří se v místním klubu výchově fotbalistů věnují. Jejich práce již nese své ovoce a jistě to letos nebyl poslední úspěch těchto kluků.

Vítězná sestava: Štěpán Baránek, Matouš Vendelín, Matěj Fabian, Pavel Kubín, Max Tomíček, Samuel Nohál, Matěj Mac, Mikuláš Malohlava, Jakub Svačina, Šimon Horák

Mgr. Jakub Chřibek