Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Světový den hygieny rukou - 5. května 2023

Světový den hygieny rukou - 5. května 2023Datum konání:
5.5.2023

V pátek 5.5. otevřela své dveře Slezská nemocnice v Opavě pro všechny, kteří se chtěli dozvědět, jak správně si umýt a dezinfikovat ruce. Světový den hygieny rukou má připomínat, že správným a častým mytím rukou můžeme výrazně snížit nemocnost dětí i dospělých. Mytí rukou je základní hygienický návyk, který je potřeba pěstovat už od dětství. Jednalo se o akci pro širokou veřejnost a zúčastnili se jí také žáci 6. ročníku a dívky 9. ročníku naší školy. Vyzkoušeli si dle instrukcí řádně dezinfikovat své ruce a poté pod speciálním světlem zjistili, které části nebyly dezinfikovány. Program pokračoval ukázkou práce zdravotních klaunů, kteří přinášejí radost, dobrou náladu a naději i na místa, kde se jich příliš nedostává. Na závěr žáci navštívili dětské oddělení Slezské nemocnice, kterým je provedl speciální pedagog, který pro děti připravuje či ve spolupráci s dobrovolníky pomáhá organizovat různé zábavné programy, nejrůznější soutěže, kvízy, divadelní představení, hudební programy, výtvarné a další aktivity. Žáci si prohlédli pokoje, jídelnu, hernu a nakoukli i na jednotku intenzivní péče. Exkurze se vydařila a všem připomněla, že zdraví máme jen jedno a je potřeba o něj řádně pečovat.

Mgr. Petra Lichá