Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Netradiční hodiny hudební výchovy

Netradiční hodiny hudební výchovyDatum konání:
21.11.2023

Hudba hraje klíčovou roli ve vzdělávání a kreativitě. Ve třídě 7.A jsme se rozhodli pro netradiční přístup k výuce hudební výchovy, který spojuje rytmus, pohyb a nečekané hudební nástroje.

Například při poslechu písně „My Way“ od Calvina Harrise jsme vytvořili živý kruh, kde žáci skákali a tleskali do rytmu. Tato aktivita nejen posílila jejich rytmický smysl, ale také posílila týmovou spolupráci.

Jedním z nejúspěšnějších experimentů bylo zapojení basketbalových míčů do výuky. Tyto míče nebyly pouze sportovním náčiní, ale staly se nekonvenčními hudebními nástroji. Při poslechu Mozartovy skladby „Rondo Alla Turca“ jsme vytvořili jedinečný hudební zážitek, který spojil radost z pohybu s hudebním vnímáním.

Tato netradiční metoda výuky nejen otevřela nové hudební perspektivy, ale také posílila spolupráci a kolektiv třídy. Žáci pracovali jako jeden tým, což přispělo k přátelské atmosféře a podpořilo rozvoj důležitých sociálních dovedností.

Experiment s netradiční výukou hudební výchovy ukázal, že spojení hudby, pohybu a neobvyklých nástrojů může posílit nejen hudební dovednosti, ale i celkový rozvoj žáků. Tato inovativní cesta nám přinesla radost, smích a nový pohled na výuku hudby.

Hudební výchova 1

Hudební výchova 2