Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Návštěva Mendelova gymnázia v Opavě

Návštěva Mendelova gymnázia v OpavěMendelovo gymnázium v Opavě umožnilo žákům devátých ročníků  z okolních škol účastnit se dvou vyučovacích hodin, konkrétně hodiny angličtiny a biologie. V angličtině jsme měli možnost setkat se s rodilým mluvčím, Stevem Wattem, s nímž jsme se nejen  snažili hovořit o  různých tématech, ale  také jsme si zahráli hru, při které jsme vymýšleli příběhy z kostek. V hodině  biologie nás rozdělili do dvojic s žáky jiných škol. I když jsme se před tímto projektem neznali, rychle jsme se skamarádili a spolupracovali. Vyzkoušeli jsme si pitvu prasečího oka a zjistili mnoho věcí, které jsme dosud nevěděli. Například, že čočka funguje stejně jako lupa, oko je vevnitř černé, pod mikroskopem jsme hledali žlutou a slepou skvrnu, což jsme hned vyzkoušeli sami na sobě a počítali velikost dioptrií pro naše oči.  I přesto, že nám ujel autobus, nadšení nás neopustilo a my se vrátili domů plni nových vědomostí a dojmů.

Vaši deváťáci Agi, Lucka a Martin.