Úvod > Aktuality > Matematická olympiáda

Matematická olympiáda

Úspěšně pokračujeme v Matematické olympiádě i letos…

Stejně jako každý rok proběhla na naší škole tradiční Matematická olympiáda. Soutěžící měli zadáno jako domácí práci ve školním kole šest úloh, které museli vyřešit. V kategorii pátého ročníku se staly úspěšnými řešitelkami a postupujícími do okresního kola Zina Drastíková z V. A a Markéta Mušíková z V. B. V kategorii devátého ročníku se stal úspěšným řešitelem a postupujícím Martin Štědroň. Okresní kolo proběhlo na ZŠ Otické v Opavě dne 25. 1. 2023, kdy měli soutěžící z pátého ročníku 90 minut na vyřešení tří složitých úloh a z devátého ročníku 4 hodiny na vyřešení čtyř ještě obtížnějších úloh. Markéta, Zina i Martin se stali rovněž úspěšnými řešiteli okresního kola a umístili se v žebříčku na vysokých pozicích.

Mgr. Josef Mitoraj