Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mistr České republiky v Parkouru 2022

Mistr České republiky v Parkouru 2022



Mistr České republiky v Parkouru 2022

Mistr České republiky v Parkouru 2022

Parkour neboli umění pohybu je sportem, kterému se věnují žáci naší školy už několik let. Jeho základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B co nejefektivněji, s co nejmenší spotřebou energie, hezky a účinně za použití vlastního těla, a to prostřednictvím výšky, výskoků, přeskoků a lezení.

Na štěpánkovické škole působí učitel tělesné výchovy Mgr. Marek Moravec, který získal titul Mistra České republiky v seniorské rychlostní disciplíně Speed-run, zdolal bezmála 70m dlouhou dráhu v čase 18,40s. 

Marek Moravec se již v roce 2019 zúčastnil Mistrovství České republiky v Brně, kde získal titul vicemistra v kategorii Speed-run. V roce 2021 vybojoval 1. místo na Pražském poháru v kategorii Speed-run a 2. místo v kategorii FreeStyle, ve stejném roce si následně odnesl z Mistrovství České republiky 3. místo v kategorii Speed-Run.

Nyní je Marek Moravec součástí České parkourové reprezentace a příští rok ho čekají závody na světových pohárech v Bulharsku a Francii. 

Gratulujeme k titulu mistra ČR, držíme palce v další sportovní kariéře a přejeme hodně pedagogických úspěchů.