Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Fotbalový turnaj McDonald's Cup - 21. dubna 2023

Fotbalový turnaj McDonald's Cup - 21. dubna 2023Datum konání:
21.4.2023

V pátek 21. 4. se naše škola zúčastnila okrskového kola 24. ročníku fotbalového McDonald’s cupu. Tento turnaj je určen pro žáky nižšího stupně a má dlouhou tradici a vysokou prestiž nejen mezi samotnými hráči, ale také mezi širokou fotbalovou veřejností. Hostitelem okrskového kola byly Kravaře. Vedle domácích jsme se utkali s celky Velkých Hoštic a Chuchelné. Zápasy se hrají na hřišti o rozměrech 40 x 20 metrů s 5 hráči v poli a brankářem. Hrací doba jednoho utkání je 2 x 10 minut.

V prvním utkání naši kluci poměřili síly s Velkými Hošticemi, které se nám podařilo porazit 3:1. Od tohoto úspěšného vstupu jsme se odrazili v následujícím zápase, kdy jsme ve velice vyrovnaném a napínavém duelu zdolali Kravaře 2:1. Poslední zápas byl již pomyslnou třešničkou na fotbalovém dortu a po výhře 13:0 nad celkem Chuchelné jsme mohli slavit postup do okresního finále, které se uskuteční 2. 5. na umělé trávě v Kylešovicích.

Závěrem je třeba poděkovat všem zúčastněným za opravdu kvalitní výkony, mimořádnou snahu a nasazení do hry. Věřím, že na okresním finále nebudeme jen do počtu, ale že zabojujeme o postup do krajského kola.

Vítězná sestava: Štěpán Baránek, Matouš Vendelín, Matěj Fabian, Pavel Kubín, Max Tomíček, Samuel Nohál, Matěj Mac, Mikuláš Malohlava.

Mgr. Jakub Chřibek