Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den mláďat v Opavě - 21. dubna 2023

Den mláďat v Opavě - 21. dubna 2023Datum konání:
21.4.2023
Datum ukončení:
22.4.2023

Den mláďat v Opavě

Každoročně slavíme 22. dubna Den Země. K této události se na školním statku v Opavě koná akce Den mláďat. V pátek 21. dubna se této krásné akce zúčastnili i žáci prvního stupně. Hlavním lákadlem jsou malá telátka, jehňátka, selátka, kůzlátka, kuřátka, kachňátka a králíčci, které si děti mohou i pohladit. U každého zvířátka o něm najdou napsané i krátké informace. Celé akce se účastní i žáci střední zemědělské školy, kteří zodpoví i doplňkové a zvídavé otázky. Mláďata hospodářských zvířat nejsou ovšem jen jediným, co je na statku k vidění.

Organizátoři si pro děti připravili bohatý doprovodný program. Zadovádět si děti mohly na skákacích hradech a vyhrát nějakou malou odměnu v mnoha soutěžích. Nechyběly ani stánky s občerstvením, kde děti načerpaly nové síly k dalším zážitkům. K vidění byly i ukázky dravých ptáků, jízda na koních a ponících, agility show či ukázka výcviku služebních psů Policie ČR. Mnohé děti zaujala i prezentace hasičů, státních policistů a městských strážníků, či vojáků a vodních záchranářů, kteří si pro děti připravili ukázky techniky, zbraní a speciálních obleků.

Celé dopoledne jsme si náramně užili, dozvěděli se spoustu nových informací, naplnili si bříška různými pochoutkami a spokojeně se vrátili do školních lavic. Už teď se těšíme na příští rok, až se této skvělé akce znovu budeme moci zúčastnit.

Mgr. A. Lorencová