Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dějepisná olympiáda - školní kolo

Dějepisná olympiáda - školní koloDatum konání:
29.11.2023

Letošní 53. ročník Dějepisné olympiády byl věnován počátkům českého státu a téma se týkalo „Každodenního života a kulturních kořenů českých zemí – Čech, Moravy a Slezska - od Cyrila a Metoděje po Jana Husa“.                                                                                                          Ve  středu 29. listopadu 2023 se sešlo 22 zájemců  z 8. třídy  a z 9. tříd, aby řešilo 11 úkolů, jejichž součástí byly obrázky z historických kronik, fotografie významných staveb tehdejšího období a také mapy politické situace raného a vrcholného středověku. Nejúspěšnějšími řešiteli školního kola jsou:
Jan Neudörfler /9. A/ , který získal 60 bodů ze 70

Radim Sněhota /8.tř./ s 53 body

Jonáš Bělák /9.A/ s 51 body.     

Blahopřejeme. 
Honza, Radim a Jonáš  nás budou reprezentovat v okresním kole. Děkuji všem žákům,  kteří  se olympiády zúčastnili.  

Mgr. Magda Stříbná