Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výlet VII. třídy

Výlet VII. třídyCelý náš výlet začal tím, že jsme přímo ze školy vyrazili stanovat na Svobodu. Cesta přes vodojem a Ryckův rybník nám utekla rychle. Když jsme dorazili na Svobodu, začali jsme na hřišti stavět stany. Stavění stanů nám šlo celkem bez problémů. Všichni jsme se hned zabydleli. Poté, co jsme se zabydleli jsme šli do lesa pro dřevo na opékačku a také jsme vzali lavičky z hasičárny. Za chvíli nás čekalo odpoledne plné her a zábavy. Hráli jsme například vyvolávky, ping pong, fotbal, basket, nebo jsme si třeba jen házeli s míčem. Hráli jsme také schovku. Pan učitel nám přinesl i pušky, takže jsme z nich mohli zkoušet střílet. Moc nás to bavilo. Na večeři jsme měli pizzu. Byli objednané tři druhy, farmářská, šunková a sýrová, bylo to výborné a moc jsme si pochutnali. Po večeři jsme hráli pokličku. Hrál s námi i pan učitel a nesmíme zapomenout i na pana školníka. K večeru, když už se stmívalo a bylo šero, vyrazili jsme do lesa. Jelikož jsme nemohli používat baterky, tak jsme neviděli ani na krok. V lese byla opravdu velká tma a my jsme pořád padali do nějakých příkop a žahaly nás kopřivy. V jednu chvíli nás pan učitel vybídl, abychom si sedli do kruhu. Někteří vyprávěli strašidelné povídky. Určitě by se mezi námi našlo několik lidí, kteří se opravdu báli. Když jsme dorazili zpátky k našim stanům, tak jsme rozdělali oheň a pár z nás si opeklo špekáčky. V noci nás čekaly noční hlídky, takže každá skupinka musela hlídat venku, když zrovna noční hlídku měla. Ráno jsme vyrazili na snídani do hasičárny, která byla opravdu vynikající. Po snídani jsme opět vyrazili do lesa, kde nám Radim ukázal jak můžeme meditovat. Bylo to super. Když jsme se vrátili, sbalili jsme stany a vše uklidili. Na oběd jsme šli do hasičárny. Měli jsme řízek s bramborovou kaší, který byl také výborný. Po obědě jsme zase všichni vyrazili zpátky do školy. Tenhle výlet byl opravdu úžasný. Moc jsme si všichni užili legraci a zábavu. Také mockrát děkujeme panu učiteli, který to tak krásně zařídil a taky panu školníkovi, že s námi jel. Rádi bychom zase někdy vyrazili na tak krásný výlet do přírody, jako byl tenhle.

Martina Niessnerová