Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výlet 6. tříd do Velkých Losin

Výlet 6. tříd do Velkých LosinDatum konání:
13.6.2023

V úterý 13.6.2023 se vydaly třídy 6.A a 6.B se svými učiteli, p.uč. Stříbnou, p.uč. Lichou a p.uč. Moravcem, na školní výlet do Velkých Losin. Naší první zastávkou bylo Muzeum papíru, kde jsme se nestačili divit, jak složitá je ruční výroba papíru a jak těžká je to práce. Výrobky z ručního papíru jsme si mohli koupit, a tak jsme domů vezli krásné dárečky. Oběd, který následoval, všem velmi chutnal.

Odpoledne jsme se rozdělili na dvě skupiny podle zájmů. Jedna, menší skupina, se vydala s p.uč. Stříbnou na nedaleký zámek, kde čekání před prohlídkou vyplnila posezením v zámecké cukrárně, druhá skupina s p. uč. Lichou a p. uč. Moravcem se těšila na „Stezku za  pokladem“, během níž měla objevovat různá zákoutí lázeňského města. Náš program ale zkomplikovalo počasí. Začalo pršet. Mírný déšť se změnil v liják, a tak se nakonec druhá skupina, pod pláštěnkami, a přesto mokrá, připojila k první a všichni  jsme se zúčastnili prohlídky krásného renesančního zámku ve Velkých Losinách. Mezitím vysvitlo sluníčko a my se přesunuli k Velkolosinské pralinkárně, kde jsme utratili zbylé peníze za čokoládové dobroty, lázeňské oplatky, zmrzlinu a zákusky. Poté už jsme se vydali směrem k domovu. Ti, kteří byli promočení, během zpáteční jízdy uschli, takže jsme domů dojeli ve výborné náladě.

Alžběta Kubínová, Dominika Nowická, M. Stříbná