Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Školní výlet – Zoo Ostrava – II. A, II. B

Školní výlet – Zoo Ostrava – II. A, II. BDatum konání:
13.6.2023

V úterý 13. června jsme se vypravili na školní výlet do ZOO v Ostravě.

Od školy jsme vyjížděli v 8 hodin, takže jsme se mohli krásně vyspat a připravit se na náročný den.

Kromě prohlídky zoo jsme totiž měli v plánu vyřešit všechny úkoly ze hry PÁTRAČKA, kterou si pro nás připravily naše paní učitelky, protože nás za to čekala odměna. A tak jsme se rozdělili do skupinek, prohlíželi si zvířátka, četli si o nich zajímavé informace a vybírali správné odpovědi z nabídky, na listě s pěti otázkami pro každou skupinu. Dozvěděli jsme se například, že samička plameňáka kubánského klade do hnízda z bahna a písku jen jedno vejce, že kondor andský má rozpětí křídel více než tři metry, nebo že velbloud dvouhrbý přežije bez jídla a vody i několik týdnů.

Mohli jsme pozorovat zvířátka ve velmi krásném prostředí, které pro ně vytvářejí zaměstnanci zoo už od roku 1979. Velmi nás to bavilo ve výběhu pro kozy a ovce, které jsme mohli i krmit, ale také na dětském hřišti, které jsme celé prolezli a prozkoumali. Smáli jsme se při pohledu na kočkující se makaky a litovali medvěda ušatého, který to nemá ve své domovině vůbec jednoduché. Obdivovali jsme také žirafy, zebry i slony, velbloudy a hrocha. Přišel se na nás podívat dokonce i páv, který se jako jediný může pohybovat po zoo volně.

Všechny stánky s dobrotami jsme samozřejmě brali útokem, přestože jsme z domu měli nabalené výborné svačinky. Nejzajímavější byla zmrzlina ve formě perliček. Nemohli jsme vynechat ani stánek s plyšáky a jinými upomínkovými předměty.

Na zpáteční cestě paní učitelky vyhodnotily soutěž PÁTRAČKA. A překvapivě jsme byli všichni na 1. místě a dostali za to sladkou odměnu, po které jsme se mohli pyšnit krásně modrými jazýčky.

Také počasí nám vyšlo na jedničku, celou dobu nás krásně hřálo sluníčko, a tak jsme si výlet nadmíru užili a vrátili se domů příjemně unaveni.

Andrea Antlová