Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Večer kouzelných světýlek

Večer kouzelných světýlekDatum konání:
11.11.2022
Večer kouzelných světýlek

V pátek 11.11. 2022 se po dvou letech opět ozvaly z ampliónů místního rozhlasu známé písně, které vždy svolávají všechna světýlka k hasičské zbrojnici, odkud se pak vydají cestou ke škole, kde už je netrpělivě očekávají všichni soutěžící  PALESTINSKÉ SUPERSTAR, která se nesla v duchu pohádky Ať žijí duchové. Cestou do tělocvičny pak mohli všichni obdivovat podzimní výstavku z prací  dětí naší školy. Letošního ročníku pěvecké soutěže se zúčastnil rekordní počet zpěváků. Ve velké tělocvičně zaplněné do posledního místečka se v deseti soutěžních vystoupeních představilo hned 25 dětí ze všech tříd nižšího stupně. Porota ve složení ŠVAGROVÁ PILÁTOVÁ (Branislava Švábíková), JOUZA (Marek Moravec), DLOUHÝ JANEK (Ivo Hofer), LEONTÝNKA (Kamila Šoltysová) a PAN ŘEDITEL (Jakub Chřibek), neměli tentokrát snadný úkol, neboť všechna vystoupení byla pečlivě secvičena. Moderování letošní superstar se ujal známý rytíř BRTNÍK Z BRTNÍKU (Andrea Antlová). A jak to všechno dopadlo? Jak už bylo řečeno, výkony soutěžících byly opravdu vyrovnané, a tak bylo uděleno pět čtvrtých míst a to Jonáši Kaňovskému a Emě Vránové z II.B, Nele Hahnové, Gabriele Kalusové a Magdaléně Gorolové z IV.A, Matěji Hanzlíkovi, Matěji Josefusovi, Melanii Zálohové, Marku Beňovi, Štěpánu Baránkovi z V.A, Emě Josefusové, Isabele Pfeilerové a Tereze Skrbelové z III.B, Lauře Kurkové a Elišce Dudové z III.A. A máme tady stupně vítězů. Na třetím místě skončili Adéla Halfarová a Rozálie Benková z I. A s písní Strašidýlko Emílek, stříbrné byly dvě dvojice, Viktorie Nováková a Leona Slivková z IV.B s písní Není nutno a Tomáš Dostál a Nela Jarkulišová z I.B s písní Čarodějnice. A nakonec byla udělena také dvě první místa a to Nině Novákové a Matyáši Harazimovi z II.A za píseň Skřítkové, tesaři a Sofii Solischové a Barboře Tietzové z V. B za píseň Hádej. Ostatní děti měly možnost zúčastnit se kvízu o tom, jak dobře znají pohádku Ať žijí duchové. A všichni už se však nemohli dočkat tradiční Strašidelné stezky, kterou si jako obyčejně vzali na starost naši deváťáci. V potemnělých chodbách se pohybovala strašidla a linula se také strašidelná hudba, která atmosféru stezky umocnila. Nikdo z procházejících se však nebál natolik, aby nedošel až do cíle, kde na něj čekala sladká odměna a strašidelné razítko.

Co říct na závěr? Večer kouzelných světýlek se opět vydařil na jedničku. A za takto skvělý večer pro děti a rodiče je třeba poděkovat všem učitelkám a učitelům, bez jejichž nápadů a nadšení by se tato akce nemohla uskutečnit, vedení školy za pomoc a podporu, porotě, že se zhostila svého nelehkého úkolu s odvahou a ctí, obecenstvu za podporu všech soutěžících, sdružení rodičů za to, že se postaralo o všechna mlsná a hladová bříška, panu Martinu Křížovi za pomoc při ozvučení pěvecké soutěže a také členům SDH Štěpánkovice, kteří zajistili bezpečnost lampionového průvodu.

Tak zase za rok!

AA