Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vánoce ve škole

Vánoce ve školeDatum konání:
10.12.2022
Vánoce ve škole

V sobotu 10. prosince 2022 zbývalo do Vánoc 14 dní.  Co všechno ještě musíme stihnout? Uklidit, napéct cukroví, nakoupit a zabalit dárky?  Pro  zlepšení nálady, pohodu a předvánoční atmosféru jsme  připravili pro rodiče a veřejnost po delší „covidové“ pauze „Vánoce ve škole“.

Od 15 hodin jste si mohli vyrobit nějakou drobnůstku  ve vánočních dílničkách  s poetickými názvy “Sobí tvoření“, „Zasněžená světýlka“, Perníčkové čtení“, „Sněhové focení“, „Vánoční šiška“ aj. a od 16.00 hodin probíhal ve velké tělocvičně „Vánoční koncert“.  Velký úspěch sklidilo tradičně vystoupení dětí MŠ ze třídy „Kuřátek“ s názvem „Vánoční pohádka“, ale potěšilo i pohybové stepařské  vystoupení paní učitelky a dětí ze 3.A, také flétničky a první část scénky v hlučínském nářečí „Do Betlema“.

Poté následovala půlhodinová přestávka, během níž jste buď tvořili drobné  dárečky, nebo se jen tak dívali, či si povídali u kávy a čaje ve společenské místnosti. Druhou část koncertu zahájila ukrajinská lidová pohádka „Dědečkova rukavička“ v podání žáků 3.B, následovaly mladší děti  s flétničkami, hudební vystoupení 9. třídy, 2. část scénky „Do Betlema“ a celý koncert ukončili sólisté a zpěváci sboru Štěpánek pod vedením sbormistryně paní učitelky Andrey Antlové. Tento vskutku pestrý program doprovázeli mluveným slovem výborní moderátoři – žáci 9. ročníku – Pavla Smažíková, Martin Štědroň, Agáta Mührová a David Hanzlík.

Předvánoční náladu skvěle vykouzlila i výzdoba obou tělocvičen a přilehlých místností. „Vánoce ve škole“ se povedly na výbornou.  

Děkujeme všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na přípravě,   organizaci a průběhu našeho adventního předvánočního setkání. Děkujeme všem učitelům, vedení školy, správním zaměstnancům, kuchařkám, technikům, panu zvukaři, dětem a také vám, milí rodiče a přátelé školy.

Přejeme vám  krásné a klidné svátky vánoční, hodně lásky a radosti ve vašich rodinách  a v novém roce zdraví a štěstí.

Mgr. Magda Stříbná