Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Úspěch v okresním finále přespolního běhu

Úspěch v okresním finále přespolního běhuÚspěch v okresním finále přespolního běhu

Základní škola Štěpánkovice slaví úspěch. Ve čtvrtek 22. září se naše škola zúčastnila okresního kola v přespolním běhu v Opavě u Stříbrného jezera. Celkově jelo naši školu reprezentovat 29 dětí, které byly vybrány na základě umístění ve školním kole přespolního běhu. Počasí sportu přálo a celý závodní den si mohli žáci užít v příjemné sportovní atmosféře.

Soutěžilo se ve třech kategoriích:

I. Kategorie:

4. – 5. třída dívky – 600 m

4. – 5. třída chlapci – 800 m

II. Kategorie:

6. – 7. třída dívky – 1500 m

6. – 7. třída chlapci – 2000 m

III. Kategorie:

8. – 9. třída dívky – 1500 m

8. – 9. třída chlapci – 3000 m

Dívky ze Štěpánkovic z první kategorie (Karolína Galejová, Natálie Rymlová, Ema Neudörflerová, Sára Lukovicsová, Melánie Zálohová, Viktorie Nováková) vybojovaly v družstvech první místo a přivezly si domů zlatou medaili, přičemž v rámci jednotlivců zaběhla trasu za nejlepší čas Karolína Galejová. Dívky se tímto kvalifikovaly do Krajského finále přespolního běhu, které proběhne v úterý 18.10. v Opavě. O další velký úspěch se zasloužil Jan Neudörfler z 8. A třídy, který dokázal zaběhnout trasu o délce 3000 m za úžasný čas 12:06 minut a odnesl si tak z Opavy zlatou medaili! Ostatním kategoriím se také dařilo a bylo znát, že tam žáci nechali opravdu „všechno“.

Všem vítězům moc gratulujeme a těšíme se na další sportovní úspěchy žáků naší školy.

Mgr. Marek Moravec