Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Školní kolo olympiáda z anglického jazyka – kategorie II. A

Školní kolo olympiáda z anglického jazyka – kategorie II. ADatum konání:
23.1.2022

Dne 23. 1. se uskutečnilo školní kolo olympiády z anglického jazyka v kategorii ZŠ II.A. Školní kolo bylo rozděleno do dvou částí. První část obsahovala listening a zaměřovala se na poslechové dovednosti žáků. Poslechová část trvala 35 minut. Poté následovala druhá část s porozuměním textu, na kterou žáci měli 60 minut. Zadané úkoly odpovídaly úrovni B1 Společného evropského referenčního rámce a probíhaly formou cambridgeského PET testu. Žáci, kteří úspěšně test na této úrovni zvládnou, ovládají základy anglického jazyka a mají praktické jazykové dovednosti do každodenního života. Všichni zúčastnění žáci dosáhli skvělých výsledků. Celkem se olympiády zúčastnilo 12 žáků z 9. ročníku. I přesto, že veškeré výkony našich žáků byly skvělé, do dalšího okresního kola postupuje pouze žák s nejvyšším počtem bodů a tím se stala Natálie Továrková. Natálii gratulujeme a přejeme jí hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční dne 8. 3. v Opavě.

Mgr. Petra Lichá