Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Opavský skřivánek pro děti Zš

Opavský skřivánek pro děti ZšDatum konání:
12.2.2024
  1. února 2024 proběhlo na naší škole základní kolo soutěže Opavský skřivánek.

Této hudební soutěže se zúčastnilo 46 dětí od mateřské školy až po naše deváťáky.

V první kategorii s lidovou písní z Opavska zvítězila Eliška Melecká z MŠ, druhé místo obsadila Sára Obrusníková z 1. A třídy a na třetím místě skončila Kristýna Černohorská z 1. B třídy.

Ve druhé kategorii si vítězství odnesli Kevin Kurka a Mikuláš Možiešík z 2. A třídy, na druhém místě se umístila Nina Nováková a Julie Pavlíková ze 3. A a třetí příčka patřila Veronice Konečné, Elizabeth Kramářové ze 3. B třídy a Viktorii Badziurové z 2. B třídy.

Ve třetí kategorii se dařilo Nikol Ondráškové a Tereze Skrbelové ze 4. B třídy, které si vyzpívaly první místo, druhou příčku obsadila Gabriela Kalusová a Nela Hahnová z 5. A třídy a třetí místo si odnesl Eliáš Obrusník s Jakubem Jurdičem ze 4. B třídy spolu s Leonou Slivkovou z 5. B třídy.

Ve čtvrté kategorii zpívala jen jedna účastnice z 6. B třídy a to Klára Tesárková, která si svým vystoupením první místo zasloužila.

Do páté kategorie se přihlásili tři naši deváťáci. Dvě druhá místa si odnesli Elen Bajtlová z 9. A spolu s Ondřejem Tietzem z 9. B třídy. Vítězství letos patřilo Adéle Stuchlíkové z 9. B třídy. Její výkon zaujal porotu tvořenou paní učitelkami Mgr. A. Antlovou, Mgr. J. Smolkovou a vych. S. Lackovou natolik, že Adélka bude reprezentovat naši školu v Opavě, v oblastním kole této soutěže.

Přejeme jí hodně štěstí a děkujeme všem zúčastněným žákům, p. učitelkám a rodičům za velmi pěknou atmosféru.