Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Animační program „Povídej, povídej pohádku“

Animační program „Povídej, povídej pohádku“Datum konání:
12.2.2024

V pondělí 12. února jsme s žáky 2. B vyrazili na animační program s názvem:  „Povídej, povídej pohádku“. Program se uskutečnil v Domě umění a v kostele sv. Václava v Opavě. Děti měly možnost vidět výtvarný a hravý svět divadelníků bratří Formanů a jejich přátel.

Paní lektorka Amálie Křížová nás provedla výstavou, na které jsme mohli vidět spoustu loutek, kulis, obrazů a her. Dozvěděli jsme se, jaké existují typy loutek (marioneta, manekýn, tyčová loutka, muppet…). Díla jsme si mohli nejen prohlédnout, ale také si s nimi zahrát a zažít spoustu zábavy. Na závěr jsme dostali potištěný arch papíru, ze kterého jsme si mohli sami loutku vyrobit.

Výstava se nám velmi líbila a těšíme se na další zajímavé akce.

Mgr. Jana Smolková