Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Opavský průmysl očima dětí

Opavský průmysl očima dětíDatum konání:
12.4.2024

Opavský průmysl očima dětí.

V pátek 12.4. 2024 jsme se zúčastnili fotící soutěže opavského průmyslu, kterou pořádá střední technická škola Kolofík. Zúčastnilo se nás celkem dvanáct. Pět žáků ze sedmé třídy, šest žáků z osmé třídy a jeden žák z deváté třídy. Jako doprovod s námi jel pan školník a paní asistentka.

Měli jsme sraz na autobusové zastávce u hasičské zbrojnice a jeli jsme 6:58 autobusem do Opavy na zastávku zámecký okruh. Následně jsme šli pěšky na dolní náměstí a jeli trolejbusem do Vávrovic a odtamtud jsme už došli do první firmy s názvem „Feramm“ kde nás čekali už v osm hodin velmi milí pracovníci, kteří byli také ze Štěpánkovic. Ti nás uvítali a vysvětlili nám vše, co budeme dělat. Dále teda následovalo samotné focení, vyfotili jsme spoustu zajímavých fotek. Fotili jsme například šrouby, matice, řetězy, stroje a další různé podobné věci. Okolo devíti hodin jsme si dali pauzu v jídelně a snědli si naše svačinky.

Po sléze jsme se přesunuli do firmy s názvem „Prestar“ kde nás taky krásně přivítali a rozdali každému z nás helmu a reflexní vestu, aby se nám nic nestalo. Potom opět následovalo focení, které probíhalo úplně stejně jako v předchozí firmě. Všichni jsme měli už hodně fotek, vrátili jsme lidem v Prestaru helmy a vesty a vydali se na trolejbusovou zastávku. Nejeli jsme ale ještě domů protože nám zbývalo ještě dost času, takže pan školník byl tak moc hodný a vzal nás do Bredy na zmrzlinu, jsme mu neskutečně vdeční.

Od Bredy jsme šli potom zase na zastávku zámecký okruh a jeli jsme zpátky do Štěpánkovic. Někteří z nás už šli domů a někteří z nás šli ještě na oběd do školy. Myslím si, že focení dopadlo celkem slušně a všichni jsme si to moc užili. Tímto děkujeme za krásny menší „výlet“ panu školníkovi a paní asistentce. :-)

Barbora Weissová VIII. třída