Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Návštěva multimediální výstavy Rudolfa II.

Návštěva multimediální výstavy Rudolfa II.Datum konání:
26.6.2023

Dne 26.6. se žáci 6. ročníku vydali na multimediální výstavu Rudolfa II., která se konala na zámku v Kravařích. Všichni se sešli před školou a společně se vydali na vlakové nádraží, odkud vyrazili za poznáním. Celá výstava se odehrávala v 5 místnostech a provázel jí Rudolf II. v digitální podobě. Na úvod se císař ve 13 minutovém videu představil a poté v dalších místnostech následovaly detailnější informace z jeho života a tvorby. Žáci měli možnost zhlédnout ukázku renesančního stolování, truhlice s výjevy významných osobností, ukázky sbírek, které Rudolf II. vlastnil a také projekci s hologramem největších pokladů na Pražském hradě. Největším zážitkem byla možnost navštívit alchymistickou laboratoř Rudolfa II. s projekcí. Na závěr si každý splnil zábavný úkol z doby Rudolfa II. Děti si mohly vyzkoušet renesanční kostýmy, vyluštit tajné šifry, připravit mísu plnou exotických potravin či vyplnit pracovní list. Žáci se vrátili zpět do školy obohaceni o nové, cenné poznatky.

Mgr. Petra Lichá