Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Natáčení soutěžního pořadu ,,Už tam budem?“ - 17. dubna 2023

Natáčení soutěžního pořadu ,,Už tam budem?“ - 17. dubna 2023Klapka, ticho, akce aneb úžasný den v pevnosti poznání

Žáci naší školy měli jedinečnou příležitost si zasoutěžit v soutěžním pořadu ČT ,,Už tam budem?“.

Zde pár postřehů, jak celý den probíhal:

V pondělí 17.4. v 5:10 ráno se sešel u hasičské zbrojnice pětičlenný tým ve složení Martin Štědroň, Agáta Mührová, David Hanzlík, Katka Mušíková a Honza Neudörfler. Nastoupili jsme do autobusu a odjeli směrem Opava a dále vlakem do Olomouce. Pěšky jsme se přesunuli do Pevnosti poznání, ve které jsme strávili celý zbytek dne. A co jsme tam vlastně dělali? Dostali jsme příležitost si zasoutěžit ve známém pořadu: ,,Už tam budem?“. Našimi protivníky byli žáci od Obory z Uhříněvsi v Praze. Po prohraném losu našeho kapitána Davida nám byla přidělena červená barva. Maskéři nás nalíčili a holkám udělali účes. Pak jsme pokračovali na scénu. Seznámili jsme se s Karlem Zimou (Ducháčkem) a Petrem Stachem (Továrníkem). Poté nastaly už samotné soutěže. Na první soutěž, což byl vesmírný rozstřel, jsme vyslali Martina. V druhé soutěži si zaběhal Honza. Vše uváděli moderátoři, jež jsme představili již v úvodu. Všichni jsme byli velice ohromeni jejich skvělými výkony a občasnou improvizací. Do černé díry, ve které jsme museli posbírat všech pět krabiček, jsme poslali Katku. Hned na to navazovala další soutěž ve zručnosti. Poté si David zahrál piškvorky. Dále jsme si jako celý tým zahráli šipky, kterými jsme měli trefovat balónky v barvě našeho týmu. Hned na to jsme natáčeli medailonky, ve kterých nás všechny představili budoucímu publiku. Po krátké pauze, kde jsme si dopřáli zasloužený odpočinek, jsme se přesunuli do přízemí a oblékli si ochranné pláště a brýle na pokusy. Za úkol jsme měli určit, která ze tří možností je ta správná. Nakonec následovalo finále v podobě hádání známé osobnosti. Do poslední chvíle to bylo napínavé, mohli jsme vyhrát jak my, tak naši soupeři. A jak to dopadlo? To Vám nebudeme zatím prozrazovat, ale určitě se přibližně za dva měsíce, pokud se budete dívat na Déčko, dozvíte výsledek. Na nádraží nás svezli autem české televize, jelikož jsme byli po dlouhém dni tak vyčerpání, že bychom těch pár kilometrů stěží ušli. I když vlaky měly zpoždění, domů jsme dorazili přibližně o půl deváté večer. Pro všechny to byl jedinečný a nezapomenutelný zážitek. ;)

Agáta Mührová, žákyně IX. Třídy

Tímto chci všem žákům neskutečně poděkovat za jejich ultimátní znalosti, předvedené dovednosti a smysl pro fair-play. O termínu vysílání bude naše škola včas informovat.

Mgr. Ivo Hofer