Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Matematický klokan

Matematický klokanDatum konání:
22.3.2024

Dne 22. března 2024 se žáci 2. až 9. ročníku zapojili do mezinárodní soutěže Matematický Klokan. Soutěže se každoročně zúčastní dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze 30 zemí. Žáci prvního stupně soutěžili v kategoriích Cvrček a Klokánek, žáci vyššího stupně v kategoriích Benjamín a Kadet. V nejmladší kategorii Cvrček test obsahoval 18 různě obtížných úloh, s časovým limitem 60 minut. Celkově mohl každý získat maximálně 90 bodů. Žáci kategorií Klokánek, Benjamín a Kadet řešili celkově 24 různě obtížných úloh, přičemž vybírali z pěti možných odpovědí. Úlohy byly seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, nejlehčí za 3 body, středně těžké za 4 body a těžké za 5 bodů. Za chybnou odpověď se jeden bod strhl. Aby se nedosáhlo záporných výsledků, každý žák obdržel na začátku tolik bodů, kolik měl soutěžních úloh. Žáci v kategoriích Klokánek, Benjamín a Kadet mohli získat maximálně 120 bodů.
Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v příštím roce.

Mgr. Josef Mitoraj

Soutěž Matematický klokan v České republice probíhá od roku 1995.

Žáci v jednotlivých kategoriích řešili soubor testových úloh ve stanoveném čase.

Kategorie nejmladších matematiků – Cvrček, pro žáky II. a III. tříd, se na naší škole zúčastnilo 63 žáků. Na prvním místě se umístil Lukáš Kalus ze III. A, druhé a třetí místo zůstalo ve III. B. Druhá skončila Elena Štáblová a třetí místo získal Tobiáš Volný.

V kategorii žáků IV. a V. tříd – Klokánek soutěžilo 77 žáků. Na prvním místě se umístil Jakub Nevřela, druhé místo získal Filip Nevřela. Oba výherci jsou z V. B třídy. Třetí příčku obsadil žák V. A, Jan Stromský.

Všem výhercům gratulujeme a všem dětem přejeme hodně zdaru při řešení matematických úloh.

 

Mgr. Branislava Švábíková