Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výsledky - Výstup na osmitisícovky světa

Výsledky - Výstup na osmitisícovky světaDatum konání:
22.4.2024

Šplhání je sport, který na naší škole milujeme a pravidelně se mu věnujeme. Abychom tuto aktivitu ještě více podpořili a udělali ji pro žáky zajímavější, každoročně pořádáme soutěž nazvanou "Výstup na osmitisícovky světa". Inspirujeme se tak horolezci, kteří překonávají nejvyšší vrcholy planety, a naši žáci se snaží překonat tyto vzdálenosti šplhem na tyči.

Princip soutěže je jednoduchý. Během dvou týdnů mají žáci možnost odpoledne v malé tělocvičně naší školy šplhat a sčítat si vyšplhané metry. Každý rok si vybereme jinou osmitisícovku, kterou se snažíme "zdolat". V minulých letech jsme takto úspěšně zdolali hory jako Gasherbrum I, Annapurna, Nanga Parbat, Manaslu, Dhaulagiri a Cho Oyu. Letos jsme si vybrali jako cíl pátou nejvyšší horu světa, Makalu. Ke zdolání této hory bylo zapotřebí vyšplhat 2663 výškových metrů.

Letos se do soutěže zapojilo celkem 70 žáků. A jak jsme si vedli? Naši žáci se neztratili a Makalu jsme zdolali více než třikrát! Celkem jsme našplhali úctyhodných 8643 metrů. Někteří žáci šplhali pouze jednou, ale většina se vracela šplhat opakovaně každý den. Jejich odhodlání a snaha jsou obdivuhodné.

Mezi našimi šplhači jsou skvělí sportovci, kteří překonali neuvěřitelné výkony. Mezi ně patří Alena Malohlavová, Valentýna Benková, Charlotta Kryštofová, Laura Kurková, Sára Lukovicsová, Michaela Zálohová, Václav Štědroň, Jonáš Kaňovský, Tadeáš Smažík, Matyáš Teichmann a Jan Lusar, kteří vyšplhali více než 300 metrů.

A co rekordy? Absolutní školní rekord sice tentokrát nepadal, ale v dílčích kategoriích jsme měli vynikající výkony. Mezi rekordmany školy se zařadili Alena Malohlavová z V. B třídy s 730 metry, Václav Štědroň z V. B třídy s 605 metry, Michaela Zálohová z VIII. třídy s 534 metry a Valentýna Benková z IV. A třídy s 425 metry. Gratulujeme všem!

Chceme poděkovat všem účastníkům soutěže za jejich skvělé sportovní výkony a těšíme se na hojnou účast i v příštím roce, kdy se budeme snažit překonat hory ještě větší. Přijďte se připojit a společně zdoláme další osmitisícovku - horu Lhotse!

DSC_0462.JPG