Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > S knížaty u stolu - animační program

S knížaty u stolu - animační programDatum konání:
5.12.2023
V úterý 5.12. jsme se spolu se třídou IV: B vypravili vlakem do Opavy. A to nejen proto, abychom nasáli vánoční atmosféru nádherně ozdobeného města,  ale především,  že nás v Obecním domě čekal animační program - S knížaty u stolu.
Děti se nejen seznámily s historií města, ale také se dozvěděly něco ze života našich dávných předků - ochutnaly obilniny, které byly v tehdejší době hlavním zdrojem obživy, ve skupinkách hledaly a dokreslovaly předmět z obrázku, mohly na vlastní oči vidět stolování ve středověku a někteří si dokonce i vyzkoušeli dobový kostým.
No a v neposlední řadě nemohl chybět i nákup dárečků na vánočních trzích. Přestože venku byla pořádná zima, všichni jsme si celý den užili.
Za IV. A Kamila Šoltysová