Zpíváme pro miminka 2010

Zpíváme pro miminka 2010

 

Ve středu 17.3. 2010 se ve sluncem zalitém sále Minoritského kláštera konal již 10. ročník koncertu „ Zpíváme pro miminka“, který pořádá Středisko volného času v Opavě každoročně vždy v druhé polovině března .

Jako obyčejně byly přizvány sbory jak ze škol opavských, Studánka, Cvrčci, Domino a komorní sbor Církevní konzervatoře, tak i z mimoopavských škol, a to Nota z Pusté Polomi, Lentilky z Valašského Meziříčí, hosté Noty,  a samozřejmě Štěpánek, který ještě nechyběl na žádném ročníku benefičního koncertu pro Dětské centrum Čtyřlístek. Příjemným oživením byl dětský pěvecký sbor Rolnička, který setkání sborů zahájil, a ve kterém zpívají děti ze soukromé mateřské školy se stejným názvem.

Toto pravidelné setkávání sborů má svou dopolední část, která je zahájena společným rozezpíváním a po něm následuje minikoncert Sbory sborům, kde se jednotlivé sbory navzájem představují, popřípadě prozradí, jakých úspěchů dosáhli v loňském roce, přitom si vyzkoušejí nástupy a zazpívají dvě písně ze svého programu. Dopoledne je ukončeno generálkou v podobě výchovného koncertu pro děti zejména opavských škol, které se jako publikum velmi osvědčily.

Odpolední část koncertu navštěvují jak rodinní příslušníci zpěváků, tak samozřejmě  lidé, kteří fandí dětským pěveckým sborům. Také na odpoledním koncertě nechybí v publiku děti.

Letošní 10. výročí „Koncertu pro miminka“ se Štěpánek rozhodl oslavit trošku netradičně. Po delší době přibral do svého repertoáru další píseň z dílny Svěrák, Uhlíř a to píseň „Elektrický valčík“, jejíž poutavý text a hudbu podtrhl i výběrem dobových kostýmů z let třicátých. Poprvé tak na bílém pozadí čelní stěny sálu nezářila červená trička s nápisem Štěpánek, ale garderoba „Hříšných lidí města pražského“. Vystoupení bylo velmi povedené a převleky dětí  a sbormistryně ocenili jak malí, tak i velcí diváci.

Koncert, jehož výtěžek je věnován dětem z Dětského centra Čtyřlístek, se jako každoročně velice vydařil a my aktéři, stejně jako diváci, se můžeme těšit opět za rok.