Bob Chilcott a Štěpánek 2005

Pěvecký sbor Štěpánek a Bob Chilcott 2005


V prvním květnovém týdnu roku 2005 zavítal do Opavy světoznámý anglický dirigent a skladatel

Bob Chilcott, který je autorem desítek skladeb pro dětské pěvecké sbory. Se svými skladbami procestoval více než čtyřicet zemí světa. Do Opavy zavítal již potřetí, rovnou z hlavního města Estonska Talinu, kde dirigoval pěvecký sbor s počtem 7 000 zpěváků na stadionu pro 34 000 diváků.

V roce 1999 se na festivalu Europa Cantat Junior seznámil s pěveckým sborem Domino a od té doby se setkávají každý rok zde v Opavě nebo na festivalech v zahraničí. Naposledy navštívil Bob Chilcott v minulém roce Prahu, kde se konal festival chlapeckých a mužských pěveckých sborů z celého světa a napsal pro ně závěrečnou skladbu.

Ke koncertu, který se konal 7. května 2005 v sále Minoritského kláštera, byl přizván i náš pěvecký sbor Štěpánek. Podobně jako dalších pět pěveckých sborů se účastnil dvou zkoušek s tímto dirigentem a následného koncertu, jehož programem byly především skladby Boba Chilcotta.

Celý koncert vyvrcholil společným zpěvem všech sborů, které zazpívaly skaldby The Lilly and the Rose, Niska Banja a nejznámější skladbou určenou pro neslyšící Can you hear me?

Ve vyprodaném sále Minoritského kláštera došlo k nahrání CD s názvem CAN YOU HEAR ME, což bylo první cd, na jehož obalu se objevilo jméno našeho pěveckého sboru.

Nejcennější jsou však zážitky dětí, které, jak doufám, je budou motivovat k další práci v pěveckém sboru.