Turnaj v přehazované

TURNAJ V PŘEHAZOVANÉ

Jako novinka a průprava pro volejbal byla v loňském roce zařazena do Ligy sportů okresu Opava přehazovaná. 1. ročníku jsme se nezúčastnili, ale do druhého jsme vyslali to nejlepší z řad žáků 4. a 5. tříd. Okrskové kolo za účasti šesti družstev (ZŠ E. Beneše, ZŠ Velké Heraltice, ZŠ I. Hurníka, ZŠ Stěbořice, ZŠ Kylešovice a nás) uspořádala ZŠ Edvarda Beneše. První dvě družstva si měla zajistit postup do finálového kola, které proběhne opětovně v Opavě na ZŠ E. Beneše.

První zápas se Stěbořicemi byl jednoznačný a výsledkem 2 : 0 na sety jsme si připsali první 3 body do tabulky. Druhý zápas byl nejvyrovnanější a výhru 2 : 1 jsme uhráli až ve třetím setu. Trošku nalomené sebevědomí se projevilo v následujícím klání proti družstvu I. Hurníka, který sice přinesl další 3 body do tabulky, ale nejtěsnějším možným způsobem 15:13 a 16:14. Následoval na oko jednoduchý soupeř, jehož herní projev sváděl k podcenění, což se i trošku projevilo ve hře, ale výhra nás neminula, stejně jako další 3 body. Nakonec turnaje došlo k měření sil doposud neporažených týmů – nás a ZŠ Kylešovice, který měl rozhodnout o postupujícím z prvního místa. Holky a kluci v tomto měření sil podali nejlepší výkon a oba sety vyhráli výsledkem 15:11. Po zápase následovala velká radost a Štěpánkovice si tak zajistily postup do finálového kola, do kterého se probojovalo 8 nejlepších týmů okresu Opava a bude se hrát 18. 2. 2020.

NAŠE VÍTĚZNÁ SESTAVA:Julie Beňová, Adéla Rumanová, Eva Oberherrová, Jan Pistorius, Jan Neudörfler, Štěpán Vendelín, Filip Mac, Josef Baránek, Denis Horák, Nikolas Pavelek, Kateřina Mušíková, Tobiáš Hečko

TABULKA ZÁKLADNÍ SKUPINY

 

Stěbořice

I. Hurníka

Kylešovice

E. Beneše

V. Heraltice

Štěpánkovice

Body

Pořadí

Stěbořice

 

0 : 2

0 : 2

2 : 0

2 : 0

0 : 2

6

4.

I. Hurníka

2 : 0

 

0 : 2

2 : 0

2 : 0

0 : 2

9

3.

Kylešovice

2 : 0

2 : 0

 

2 : 0

2 : 0

0 : 2

12

2.

E. Beneše

0 : 2

0 : 2

0 : 2

 

2 : 0

1 : 2

4

5.

V. Heraltice

0 : 2

0 : 2

0 : 2

0 : 2

 

0 : 2

0

6.

Štěpánkovice

2 : 0

2 : 0

2 : 0

2 : 1

2 : 0

 

14

1.

A JAKÉ BYLO FINÁLE 18. 2. 2020?

Byla to velkolepá finálová jízda s vítězným koncem a postupem do krajského kola. Ale pěkně popořadě. Vždy se těžko odhaduje síla soupeřů a osm finalistů zvedlo laťku dovednosti zase o level výš. Nalosováni jsme byli do skupiny „B“ a soupeři nám byli Kravaře, Kylešovice a Ludgeřovice. Všechny tři zápasy jsme vyhráli v poměru 2 : 0 a společně s Kylešovicemi jsme si zajistili postup mezi čtyři nejlepší družstva. Kylešovice byli opravdu nejsilnějším protivníkem ve skupině a přestože jsme vyhráli 2 : 0, tak zápas byl patřičně napínavý v obou setech až do samotného závěru.

Zbývali nám poslední dva zápasy s Hájem ve Slezsku a Bolaticemi, kteří postoupili ze skupiny „A“. Víra ve vlastní schopnosti a síla týmu byla potvrzena vítězstvím 2 : 0 nad Hájem, který ovšem nebyl žádným lehkým soupeřem a dovedl nás v koncovkách setů řádně potrápit. Poslední zápas s Bolaticemi byl nejnapínavější z pohledu skóre (2 : 1 pro nás) a na žácích už byla patrná únava po pěti odehraných zápasech. Vítězství jsme nakonec vybojovali a staly jsme se tak jediným neporaženým týmem turnaje a obsadit 1. místo z 24 přihlášených škol je pro všechny obrovským úspěchem.

Vyzdvihnout bych chtěl týmovost, soudržnost a bojovného ducha našeho družstva. Přece jenom je přehazovaná kolektivní sport a jednotlivec zápasy nevyhraje a Štěpánkovice hrály kolektivně. Vítězství a tím pádem postup do krajského finále si jednoznačně zasloužili. Gratulace k rukám hráčů i trenéra se jen hrnuly a všichni nám přáli úspěch v dalším turnaji.

KONEČNÉ FINÁLOVÉ UMÍSTĚNÍ:1. ZŠ Štěpánkovice, 2. ZŠ Kylešovice, 3. ZŠ Bolatice, 4. ZŠ Háj ve Slezsku, 5. ZŠ Englišova, 6. ZŠ Ludgeřovice, 7. ZŠ Kravaře, 8. ZŠ Vrchní

Nc