Žáci 4. a 5. ročníku navštívili planetárium

ŽÁCI 4. A 5. ROČNÍKŮ NAVŠTÍVILI PLANETÁRIUM

 

V pondělí 9.10. naši žáci navštívili nově zrekonstruované planetárium J. Palisy v Ostravě. Dětem byla představena hvězdná obloha s mnoha souhvězdími a postavení planet ve vesmíru. Poznaly tak souhvězdí Velkého i Malého vozu, Orionu i Mléčnou dráhu, pohyb planet a jejich složení.

Před samotnou projekcí bylo dětem umožněno projít se Experimentáriem, které tvoří interaktivní exponáty určené k poznávání přírodních jevů, kdy např. pomocí speciálně upravené nakloněné roviny mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak vysoko by byly schopné vyskočit na povrchu Měsíce.

Návštěva byla velmi zajímavá a umožnila dětem nahlédnout do skrytých tajemství vesmíru.

                                                                                                                                       Ncá