Zábavné odpoledne II. stupně

ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE VYŠŠÍHO STUPNĚ

Na nedělní maškarní ples nižšího stupně tradičně navazuje pondělní zábavné odpoledne pro starší spolužáky od 6. do 9. ročníku. Maškarní masky už nějaký ten rok nejsou v kurzu a hlavní náplní čtyřhodinového programu mají být hry a následně diskotéka.

Mezitřídní soutěže byly připraveny, ale k jejich realizaci bohužel nedošlo. Důvodem byla slabá účast žáků v době začátku akce, tj. v 16 hodin (cca 20 žáků). Tři čtvrtě hodiny po zahájení se počet žáků navýšil na 45 žáků a byly zahájeny soutěže jednotlivců pod taktovkou deváťáků (šáteček, tanečky dvojic s nafouknutým balónkem, postřehová hra s víčky a příbory atd.) Po hrách následovala diskotéka, kde se taky ukázalo, jak se kdo umí či neumí bavit.

Nakonec si dovolím glosu z filmu Pelíšky z úst Evy Holubové, coby třídní učitelky. Rozmohl se nám tady takový nešvar „Děti mají problém se zabavit jiným způsobem, než s mobilem v ruce, sedíc vedle sebe, nekomunikující a s pohledem upřeným na svítící displeje“. Mluvím o čase diskotéky, kdy je to asi pohodlnější, než se hýbat v rytmu hudby. Tento nešvar se netýká všech, ale rozrůstá se čím dál víc.

Díky všem, kteří si dali práci s přípravou akce, i když se nesetkala s odpovídající odezvou.

Nc