Výlet 2. třídy

Výlet 2. třídy

 

Pod heslem „NENÍ ŠPATNÉ POČASÍ, JEN ŠPATNÉ OBLEČENÍ“ jsme, vybaveni pláštěnkami a deštníky, vyrazili směr vlakové nádraží ve Štěpánkovicích a odtud dále vlakem do Hradce nad Moravicí.

Možná, že by některým dětem stačil výlet na nádraží Opava východ, ale přece jen jsme nastoupili na vlak do Hradce a následně absolvovali strmý výstup k zámku.

Posvačili jsme u zámecké kašny a vzali stánky s občerstvením a drobnými předměty útokem.  Je prostě třeba utratit všechny penízky, které jsme si na výlet vzali.

Přestože nás stihly dvě docela vydatné spršky, vůbec nám to nevadilo. Vyvětrali jsme alespoň pláštěnky a zahráli si pod stromy v zámecké zahradě několik her. Pak jsme se přesunuli k zámeckému nádvoří, kde se nás ujal pan Petr Havrlant, který se nám snažil přiblížit období středověku. Zavedl nás do hradního sklepení, kde nám vyprávěl o tom, jak a z čeho se tenkrát stavěl hrad a jak a čím se takový hrad dobýval. Hrady, které jsme pak stavěli z kostek, se nám moc povedly. Několik dobrovolníků si ještě mohlo vyzkoušet dobové kostýmy a zbraně. Tento výukový program byl velmi zajímavý a moc se nám líbil.

Poté nás čekala prohlídka zámku, kterou jsme si velmi užili a také se dozvěděli  mnoho zajímavého a tajemného, mimo jiné i o zámeckém strašidle.

Výlet nám zpestřila skupinka hudebníků, kteří přijeli na zámek koncertovat v rámci Beethovenova Hradce a ukryli se před deštěm, stejně jako my, v podloubí hlavní brány. Zahráli nám a zazpívali několik známých lidových písní.

Zpáteční cesta už byla zalita sluncem a my přijeli domů příjemně unaveni, ale spokojeni, protože se nám výlet moc líbil.

An