VYBÍJENÁ ANEB PO ROCE OPĚT NA BEDNĚ

VYBÍJENÁ ANEB PO ROCE OPĚT NA BEDNĚ

Do turnaje ve vybíjené se tradičně přihlašuje nejvíce škol okresu Opava. Turnaj je vypsán pro žáky nižšího stupně ročníku 2006 až 2008. Letos podalo přihlášku 32 základních škol a Štěpánkovice byly samozřejmě mezi nimi a patří již delší dobu k nejúspěšnějším družstvům.

32 škol bylo rozlosováno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Jedno z těchto okrskových kol jsme pořádali ve Štěpánkovicích. Vítězové pak postupují do okresního finále, které se každoročně hraje v Opavě na ZŠ Edvarda Beneše. Naši chlapci poměřili v domácích podmínkách své dovednosti s týmy Kobeřic a Velkých Hoštic. Tým Dolního Benešova se dopředu omluvil. Chlapci porazili poměrně jednoznačně oba tyto týmy a vybojovali si tímto postup do Opavy.

Finále o osmi účastnících pak bylo rozlosováno do dvou skupin o čtyřech účastnících. My jsme se utkali s týmy ZŠ Englišova, ZŠ Háj ve Slezsku a ZŠ Bolatice (skupina B). V této skupině jsme obsadili druhé místo za „Engliškou“ a vybojovali si účast v semifinále, ve kterém jsme se utkali s vítězem skupiny A (ZŠ E. Beneše). Tento zápas jsme v prvním poločase zvládli, ale druhý poločas nám moc nevyšel a z boje o první místo jsme tímto byli vyřazeni. Posledním a asi nejdůležitějším zápasem dne bylo poměření sil s týmem ZŠ Melč, který měl rozhodnout o umístění na 3. a 4. místě. První polovina skončila remízou, ale v druhé jsme již soupeře jednoznačně porazili a kluci si tak mohli začít užívat pocity úspěchu z bronzových medailí.

Shrnutí trenéra učitele: Každý z kluků si v týmu našel své místo. Za celou dobu na sebe nenadávali, neshazovali vybití jeden na druhého, naopak se povzbuzovali a táhli za jeden provaz. Tým Štěpánkovic byl věkově nejmladší (5 páťáků, 6 čtvrťáků a dokonce 1 třeťák). Když se nedařilo jednomu, tak vzal odpovědnost na sebe někdo jiný. Jsem rád, že jsem s vámi mohl zažívat ty vítězné pocity a být součástí bronzového týmu.

Sestava: Jan Koziel, Marek Huber, Oskar Wollný, Štěpán Kubín, Vojtěch Ceplý, Jan Hrbáč, Daniel Kubiczek, David Hanzlík, Tomáš Gvoždík, Matěj Přeučil, Ondřej Prasek, Jan Pistorius, Michal Hnát, Michael Tomíček.

Konečné pořadí finále: 1. ZŠ E. Beneše, 2. ZŠ Englišova, 3. ZŠ Štěpánkovice, 4. ZŠ Melč, 5. ZŠ Otická, 6. ZŠ Bolatice, 7. ZŠ Ludgeřovice, 8. ZŠ Háj ve Slezsku
Nc